Казни за 331 граѓанин без заштитна маска

42 копии

Секојдневно покрај бројот на новозаразени ги објавуваме и бројките на казнети лица за неносење заштитни маски во Македонија, чиј број е поголем од бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Помеѓу 1.360.000 и 2.720.000 евра „заработила“ државата од казни за неносење заштитни маски, објави Од Министерството за внатрешни работи досега регистрирале ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот државен секретар во Министерството за здравство, Владимир Милошев преку „Фејсбук“ се пофали како со дежурната екипа од штипската болница, каде е ...
| | веќе видена | слични

Речиси цела година водат неуспешна битка за справување со коронавирусот, а наместо да понесат одговорност, ги обвинуваат граѓаните дека се несовесни и дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупно 420 прекршоци за неносење лична заштита на лице се регистрирани во текот на изминатото деноноќие во земјава, соопшти Министерството за внатрешни работи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се што ВМРО-ДПМНЕ прави со месеци, и овде во Собранието е деструкција, неодговорно дејствување на штета на граѓаните и државата и безобразно ширење невистини. ...
сите 320 | | | веќе видена

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 422 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 206 | | | веќе видена

Иако од Заводот за статистика уверуваат дека нема посериозни проблеми со веб-платформата за самопопишување, дијаспората посочи дека наишла на бројни ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.519 тестирања, а регистрирани ...
сите 492 | | | веќе видена

Две лица од Скопје на возраст 28 и 24 години утрово се пронајдени мртви во автомобил по пријава дека дека на бул. „Македонско – Косовска бригада“ во Скопје се ...
сите 142 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против седуммина учесници на протестите во врска со ...
сите 348 | | | веќе видена

Шпекулација, непроверени информации кои деновиве лиферуваат низ медиумите или станува збор за дипломатски скандал? Веста за професорот Љубомир Фрчкоски дека е ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казни за 331 граѓанин без заштитна маска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: