Телеком го доби тендерот вреден над 6,5 милиони евра за систем за паметно осветлување и платформа за дигитален град

Македонски Телеком Акционерско друштво за електронски комуникации – Скопје го доби тендерот од Град Скопје за Набавка и имплементација на систем за паметно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маси за пинг-понг, шах и за табла ќе се постават на десетина локации во Скопје. Град Скопје, заради уредување и оплеменување на јавните површини, ќе поставува ...
| | веќе видена | слични

Десетина пинг-понг маси ќе бидат поставени на отворени локации во пет скопски општини, најавува Град Скопје, на чие чело е градоначалникот Петре Шилегов. - Со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Коце Трајановски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното интервју во емисијата Филибастер на Радио Лидер, рече дека кога заминал од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Коце Трајановски во гостување во Радио Лидер во емисијата Филибастер, вели дека доколку скопскиот градоначалник Петре ...
| | веќе видена | слични

На Петре Шилегов му оставив полна каса пари, една милијарда и 250 милиони денари или околу 21 милион евра и дополнително 4 илиони евра кои се побарувања од ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и во вчерашното издание на „360 степени“ повтори дека планира да се кандидира и дека ќе бара поддршка од СДСМ да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје се гуши, утро 24 јануари 2021 година. Шилегов ветуваше чист воздух за сите, епилогот низ фотографии покажува дека Скопје се труе. За цели три години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За цели три години мандат скопскиот градоначалник не мрдна со прст за решавање на проблемот со аерозагадувањето. Пред изборите ветуваше чист воздух за сите. ...
| | веќе видена | слични

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен лажго. Пред изборите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 694 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 530 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 180 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Телеком го доби тендерот вреден над 6,5 милиони евра за систем за паметно осветлување и платформа за дигитален град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: