Владата даде над милијарда евра, има ли ефект: Се подготвува петтиот пакет мерки


Се најавува петтиот сет антикризни мерки, но во јавноста се уште нема детали односно анализа за тоа кои беа конкретните ефекти од претходните четири. Иако е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гордана Димитриеска-Кочоска член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното издание на "24 Анализа" на 24 Телевизија изрази сомнеж дека економијата ќе закрепне и дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во вечерашната "24 Анализа" на 24 Телевизија Гордана Димитриеска - Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во дебата со директорот на Фондот за иновации Коста ...
| | веќе видена | слични

Сетот мерки не е една милијарда евра, туку е 344 милиони евра или 8.3 проценти од буџетот, истакна Гордана Димитриеска – Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, во ...
| | веќе видена | слични

Гордана Димитриеска Кочоска од во 24 анализа, рече дека четирите пакет мерки согласно она што го најави владата чинеле една милијарда евра што било далеку од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со „реформите“ на Заев Македонија стана држава полоша за живот и од Сомалија. Тешко на Македонија ако дојде време сега СДСМ и Заев да ги бранат националните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриеска Кочоска во гостување на „Македонско Радио“ кажа дека 2020 година е една од најтешките економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата според календарот на емисија на државни хартии од вредност планира да се задолжи за огромни 139 милиони евра во вториот квартал од 2021 година. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Членот на извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ Кочоска истакна дека приходите се нереално проектирани за 2021 година а тие се засноваат на предвидувањата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
сите 389 | | | веќе видена

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, ...
сите 461 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против две лица за кривично дело – Учество во толпа која ќе изврши кривично дело согласно член 385 став 2 ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата даде над милијарда евра, има ли ефект: Се подготвува петтиот пакет мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: