Од ноќеска Еуросупер БС-98 поскап за 1,5 денари, а БС-95 и дизелот поскапеа по 1 денар

Од синоќа на полноќ се зголемија цените и на дизелот и на бензините во земјава. Бензинот Еуросупер БС-95 и дизелот поскапеа за по еден денар по што литар ...
| | веќе видена | слични
15 копии
4 копии

Скопје/Охрид, 25. јануари 2021 (ИНПРЕС) – Од ноќеска на полноќ нова цена на дизелот, а на бензините останува иста. Согласно одлуката на Регулаторната комисија ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната Комисија за Енергетика предмалку ги објави новите цени на горивата – цените на бензините не се менуваат, додека дизелот поевтинува половина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 803 | | | веќе видена

„Македонија потешко се справува со пандемијава, кај нас процентот на починати е 3% во од бројот на заразени со Ковид 19. На светско ниво е 2% смртноста. ...
сите 530 | | | веќе видена

Голем број на медицински сестри, болничари и хигиеничари на клиниките во Скопје два месеци немаат земено плата. Не им се платени ниту придонесите, а одговор за ...
сите 187 | | | веќе видена

„И додека Венко Филипче и Зоран Заев велат дека ако е вратен авансот за кинеските вакцини, бројката на заразени се зголемува. Филипче и Заев уште велат ако е ...
сите 367 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 242 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 241 | | | веќе видена

Пропаднаа обвинувањата, лагите и спиновите кои доаѓаа од белиот дворец, за наводни договори со власта за бегството на Сашо Мијалков. Ова се истакнува во ...
сите 213 | | | веќе видена

Спречувањето на вчерашниот протест од страна на полицијата е противуставно, но и противзаконско, велат од коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива. Во ...
сите 34 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ноќеска Еуросупер БС-98 поскап за 1,5 денари, а БС-95 и дизелот поскапеа по 1 денар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: