Дипломатската офанзива на Мицкоски

Кога се распаѓаше Југославија, новите независни држави усвоија устави во кои се знаеше да се напише, обично во преамбулата, дека станува збор за држава, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со полициска придружба поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, е спроведен во затворот во Шутка. Мијалков не беше спроведен од судската зграда, каде што ...
сите 733 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 713 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 128 | | | веќе видена

Истрагата во овој дел за случајот со Сашо Мијалков мора да покаже за тоа каде е пропустот, во кој дел од системот и системот да се консолидира за да не ни се ...
сите 153 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 202 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со најавеното ново парламентарно ...
сите 370 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена

Бугарскиот копретседател на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Северна Македонија и Бугарија, Ангел ...
сите 288 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дипломатската офанзива на Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: