Апсењето на најгласниот критичар на Владимир Путин предизвика бран од меѓународни критики

Апсењето на најгласниот критичар на Владимир Путин предизвика бран од меѓународни критики. - Притворањето на политичките противници е спротивно на ...
| | веќе видена | слични

На Западот му е потребен Алексеј Навални за дестабилизирање на ситуацијата во Русија, смета секретарот на Советот за безбедност на Русија, Николај Патрушев. ...
| | веќе видена | слични

Протести има низ повеќе региони во Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј Навални, кој беше уапсен минатиот викенд кога се врати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера вечерта, Навални е однесен во неславниот притвор на Матроскаја Тишин во Москва, напиша на својот канал Телеграм, портпарол на Комитетот за јавен надзор ...
| | веќе видена | слични

По вчерашното рочиште, за време на кое на директорот Мирослав Мики Алексиќ (69) му беше изречена мерка притвор во траење од 30 дена поради силување и ...
| | веќе видена | слични

Рускиот опозиционер, Алексеј Навални, кој беше осуден на 30 дена затвор во понеделникот, беше префрлен во истражниот затвор во Москва „Тишина на морнарот“. Тој ...
| | веќе видена | слични

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
| | веќе видена | слични

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот суд вчера на опозициониот лидер Алексеј Навални му одреди мерка притвор до 15 февруари, кој пак ги повикa Русите да „излезат на улица“ и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 325 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 208 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 изјави дека Бугарите во земјава треба да се чувствуваат како слободни граѓани, ...
сите 193 | | | веќе видена

Еве оставам резерва дека може и да не е уценет од стегите на моќ на Зоран Заев.Но факт е дека егото му е преголемо.Толку моќ дадена во партијата долги години ...
сите 178 | | | веќе видена

Осврнувајќи се на денешната пресуда за Сашо Мијалков, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека „го поздравуваат секој чин што значи спроведување на правда, ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апсењето на најгласниот критичар на Владимир Путин предизвика бран од меѓународни критики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: