Владата ги финишира деталите околу петтиот пакет мерки помош на стопанството


Владата го најави – бизнисот чека средба. 5 пакет антикризни мерки ќе биде донесен последната недела на јануари или почетокот на февруари. Од Стопанските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да се намали загадувањето и да се поднови возниот парк во земјава, годинава веројатно ќе се зголеми стандардот за увоз на возила, најави министерот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Силна, бескомпромисна борба за заштита на животната средина и засилен ангажман во акцијата за чиста и здрава животна средна, е еден од приоритетите на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

И во оваа 2021 година продолжуваат субвенциите за набавка на еколошки и енергетско ефикасни системи за загревање. Владата предводена од СДСМ донесе одлука за ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Далибор Богдановски, член на Комисија за енергетика на СДСМ „Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува да вложува во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија ќе чека да се затопли за да ги објави огласите за субвенции за менување прозорци, за печки на пелети, за соларни термални колектори ...
| | веќе видена | слични

Владата соопшти дека оваа година повторно ќе биде објавен јавен повик за надоместување до 50 отсто од трошоците за вграден уред за погон на ТНГ, метан или друг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 902 | | | веќе видена

Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
сите 339 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 119 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ги финишира деталите околу петтиот пакет мерки помош на стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: