Објавено ново видео од упадот во Конгресот на САД


Тој истакна дека го поддржува импичментот против Трамп, но верува дека нема да добие доволно гласови во Сенатот. За постапката да биде успешна, најмалку две ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска официјално до Сенатот го достави обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп, кој се терети за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Новиот американски претседател Џо Бајден призна дека се мали шансите да има доволно републикански гласови во Сенатот за отповикување на неговиот претходник ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп сериозно размислува да основа своја политичка партија за да се обиде да ја искористи неговата огромна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 307 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 260 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 176 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавено ново видео од упадот во Конгресот на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: