Македонија го победи Чиле, ракометарите во втората фаза на СП во Египет


Словенија не успеа да обезбеди четвртфинале на Светското првенство во Египет, а по вчерашниот пораз од домаќините, од таборот на Словенија стигнаа сериозни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После победата на Бразил над Уругвај , стана дефинитивно јасно дека македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во Египет ќе биде на 23-тото ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Словенија не успеа да обезбеди четвртфинале на ракометниот Мундијал откако во клучниот натпревар со домаќинот Египет ремизираше 25:25 и ...
| | веќе видена | слични

Анализа за настапите на македонската ракометна репрезентација која ќе заврши под 20-то место на Мундијалот во Египет направи Веселин Вујовиќ за „Балкан ...
| | веќе видена | слични

Ракометната легенда Веселин Вујовиќ, кој долги години работеше во Македонија како селектор на сениорската репрезентација и како тренер на Вардар, го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новите дози од српската донација на вакцината Фајзер пристигнува, а во меѓувреме вакцините од првата кутија наменети за здравствени работници се уште не се ...
сите 512 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 216 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 129 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска се сретна со амбасадорката на Романија Адела Моника Аксинте. Како претседател на Националниот совет ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија го победи Чиле, ракометарите во втората фаза на СП во Египет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: