Насилството на трибините е опасно на Балканот

Запалените македонски знамиња, говорот на омраза на спортските натпревари на национална основа се недопустливи-едногласни учесниците на трибината против насилството на спортските трибини. Министерката за внатрешни Јанкуловска вели дека насилството на трибините лесно може да ги разгори меѓуетничките односи и сето тоа да добие поголема димензија. Универзитетските професори по направените анализи објаснуваат дека најголемо влијание за однесувањето на трибините има домашното воспитание.На полицијата и порачаа дека треба повеќе превентивно да делува. Проблемите на трибините започнаа со навредливо навивање на фудбалскиот натпреварот во Прилеп меѓу националните селекции на Македонија и Албанија. Следуваше палење на македонското знаме во Качаник со пораки за крај на Македонија. Настанот со второто палење на македонското знаме полицијата се уште го истражува.
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 186 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Насилството на трибините е опасно на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: