Интерпелација за Никола Димитров во Собранието


9 копии

Португалското претседателство со Европската унија го смета процесот на проширување како важно прашање и ќе направат сѐ што е во негова моќ, да се динамизира ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии

За Португалското претседателство процесот на проширување е важно прашање, истакна министерот за надворешни работи на Португалија, Аугусто Сантош Силва. Како ...
| | веќе видена | слични

За португалското претседателство процесот на проширување е важно прашање, а во рамките на нивните надлежности Португалија ќе направи сѐ што е во нивна моќ, да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се што е во моќта на Португалија ќе се направи во однос на проширувањето на Унијата, а истовремено ќе се настојува да се добие и усогласување на Преговарачката ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Националниот совет за евроинтеграции, Александар Николоски се сретна со амбасадорот на Република Чешка, Мирослав Томан. Ја искористив можност ...
| | веќе видена | слични

ЕУ што е можно поскоро да обезбеди вакцини за регионот за кои веќе се издвоени 70 милиони евра, истакнаа вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 398 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 164 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 316 | | | веќе видена

Последните пораки од официјална Софија се со цел да се откажеме од Македонците во Бугарија кои имаат добиено повеќе пресуди од судот во Стразбур, а поради кои ...
сите 120 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 345 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 23 | | | веќе видена

Во нашава земја досега коронавирусот однесе 3.151 живот, или скоро колку што брои жители градот Пехчево. Секој ден бројот на починати од компликации на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интерпелација за Никола Димитров во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: