Мицкоски: Идентитетот не смее да биде предмет на преговарање со Бугарија


Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
| | веќе видена | слични

И по завршување на парламентарните избори во Бугарија предвидени за 4. април, претседателот на земјава, Стево Пендаровски е песимист во однос на позициите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за ТВ „Клан“ вели дека и власта и опозицијата во Бугарија имаат тврд став кон Македонија, што би значело дека кој и ...
| | веќе видена | слични

-Нема нешто ново по прашањето со Бугарија, односно пред два, три дена се одржа онлајн седница на заедничката Комисија во која не се зборуваше за нешто ново ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски во гостувањето на ТВ Клан, објасни дека нема ништо против уставно во законот за пописот. -Од аспект на законскиот текст во ...
| | веќе видена | слични

„Не се работи за 70.000 граѓани без државјанство, туку се неколку илјади“, изјави претседателот Стево Пендаровски во интервју за Клан ТВ. Според него, тој не ...
| | веќе видена | слични

Провладиниот новинар и колумнист Сашо Ордановски во вечерашното интервју во емисијата Само вистина на Канал 5, коментрајќи ги негаторските политики и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку апликацијата за самопопишување досега се евидентирани 18.236 лица, објави Државниот завод за статистика на својата веб страница. Податоците се однесуваат ...
сите 387 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 691 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 530 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 175 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Идентитетот не смее да биде предмет на преговарање со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: