Фби ги проверува припадниците на Националната гарда поради страв од внатрешен напад


Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
| | веќе видена | слични

Бирото на Националната гарда планира да повика неколку илјади доброволци да останат на должност во Вашингтон до средината на март. Официјалните лица на Гардата ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Меѓу 100 и 200 припадници на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурација на американскиот претседател Џозеф Бајден се позитивни на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Помеѓу 100 и 200 членови на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурацијата на претседателот на САД, Џо Бајден, се позитивни на коронавирус, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден се извини откако припадници на Националната гарда стационирани во Капитол беа фотографирани како спијат на паркинг, јави ...
| | веќе видена | слични

И покрај бројните бариери и огради на улиците околу американскиот Капитолот, многумина се обидоа да пристигнат на инаугурацијата на Џо Бајден денеска во ...
| | веќе видена | слични

Церемонијата на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден помина мирно во Вашингтон и главните градови на сојузните држави и покрај ...
| | веќе видена | слични

По немирите во Капитол, Вашингтон се подготвува за инаугурацијата на Џо Бајден со екстремни безбедносни мерки - затворање на улиците, поставување огради со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава до вчера против Ковид-19 се вакцинирани 764 здравствени работници. Имунизацијата на здравствените работници со вакцината од производителот „Фајзер“ ...
сите 472 | | | веќе видена

Очигледно некој т.н. медиум се амбицирал, па го прашал Борче Давитковски, од она што се нарекува Правен факултет во Скопје, за важноста на потписите против ...
сите 272 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ги отфрла новите имиња на улиците, не може улици да добиваат имиња по странски претседатели, а Трајковски да се ...
сите 132 | | | веќе видена

Музичарот Ѓорѓе Балашевиќ беше погребан денеска на Градските гробишта во Нови Сад. Легендарниот панонски морнар бил испратен на вечно почивање без присуство на ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фби ги проверува припадниците на Националната гарда поради страв од внатрешен напад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: