Новата фасада на ЕСМ ќе се доправи со државни пари, милион евра легнаа на сметка

На владина седница на 29 декември минатата година АД Електрани на Северна Македонија доби милион евра за уредување на фасадата и просториите кои ги купија во ...
| | веќе видена | слични

Коце Трајановски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во вечерашното интервју во емисијата „Филибастер“ на Радио Лидер рече дека кога заминал од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако држравна команија „Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ) доби 1 милион евра аванс од Владата која одлучи да ја купи нејзина аадминистративна зграда на ...
| | веќе видена | слични

Само во месец декември до Хелсиншкиот комитет се обратија четири осудени лица од КПУ Битола и КПД Идризово кои се пожалија дека медицинската терапија им е ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на седница одржана на 15.12.2020 година го разреши в.д. директорот на Казненопоправната установа Скопје, Есад Рахиќ, а ...
| | веќе видена | слични

Градските служби во Скопје неделното утро го искористија за раскитување на плоштадот Македонија и за отстранување на новогодишната елка и другиот празничен ...
| | веќе видена | слични

Веста дека државната компанија Електростопанство на Северна Македонија (ЕСМ) веќе добила аванс од Владата од 1.000.000 евра за продажба на административната ...
| | веќе видена | слични

Владата ја почнала постапката за купување на висококатницата на ЕСМ која се наооѓа на плоштадот во Скопје, дала аванс, но не знае колку ќе ја чини целиот ...
| | веќе видена | слични

Откако го вдоми министерството за политички систем во нов објект, државата продолжува да купува згради во центарот на Скопје. На последниот ден од 2020 година, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 270 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 354 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 139 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 421 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата фасада на ЕСМ ќе се доправи со државни пари, милион евра легнаа на сметка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: