Буцкото од ДР Конго кој стана планетарна ѕвезда, доби порака од Шекил О`Нил (Видео)


Досегашниот тек на Светското првенство во ракомет кое се игра во Египет, го одбележуваат откажувањата на репрезентации во последен час, лошата организација и ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија го заврши својот настап на Светското првенство во Египет, па нашите пикери Стојанче Стоилов и Жарко Пешевски ја ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија денеска со поразот од Белорусија го заврши настапот на Мундијалот во Египет и го оствари најслабиот пласман во ...
| | веќе видена | слични

Македонија го заврши со пораз својот настап на Светското првенство во Египет кое дефинитивно нема да го памети по ништо добро, но од друга страна, овој турнир ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативците Стојанче Стоилов и Жарко Пешевски пред напуштањето на Светското првенство се фотографираа со ракометниот џин и еден од највпечатливите играчи ...
| | веќе видена | слични

Ако сте одлучиле да ги следите настаните на Светското ракометно првенство во Египет оваа година, тогаш името на Готјер Мумби Тиери ви е многу добро познато. ...
| | веќе видена | слични

Тиери Мвумби се здоби со голема популарност на Светското првенство во Египет. Членот на репрезентацијата на Конго, со своите 137 килограми, брзо стана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буцкото од ДР Конго кој стана планетарна ѕвезда, доби порака од Шекил О`Нил (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: