Староста ќе се прикраде скришум, тивко, полека...

Еднаш ќе престанеш да се плашиш од ладното. Секој тип на студенило. Едноставно се стоплуваш и продолжуваш да живееш. И после тоа, повеќе не можат да те ...
| | веќе видена | слични

Елиф Шафак е турска писателка која е родена во Стразбур во 1971 годин а која сега живее во Англија. Таа е една од најнаградуваните современи турски писатели ...
| | веќе видена | слични

Ова е нешто на што често забораваме: оној кој сака се посветува веднаш и без задржување. Тој не игра игри, не си вели дека би можело да биде вака или онака, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 216 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Староста ќе се прикраде скришум, тивко, полека...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: