Си-Ен-Ен: Меланија ја напушта Белата Куќа со најмала популарност


Во неделата, медиумите пренесоа дека навредлив банер посветен на Доналд Трамп „провејал“ над Палм бич, Флорида. По истекувањето на функцијата, поранешниот ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на претседателскиот мандат на Доналд Трамп, неговата ќерка Иванка, заедно со сопругот Џеред Кушнер и трите деца се селат на Флорида, каде ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иванка Трамп, сопругот Џаред Кушер и нивните три деца се преселија од Вашингтон на Флорида, а како што пренесува Си-Ен-Ен, сега ќе живеат во една од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија деновиве слават 16-годишнина од бракот, а на нивната венчавка во 2005 година ...
| | веќе видена | слични

Доналд и Меланија Трамп се венчале на 22 јануари на Флорида, а на нивната луксузна венчавка потрошиле над милион долари. Меѓу поканетите гости имало угледни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер го напуштиле Вашингтон и заминале за Мајами, каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Д-р. Виктор Исјановски, директор на Здравствен дом Скопје, во денешното гостување во емисијата Студио 10 на ТВ 24 изјави дека сите поликлиники се целосно ...
сите 464 | | | веќе видена

„Правда во Македонија нема, затоа што си имаме работа со МАФИЈА. Ова не е претежок збор, туку комплетно отсликување на реалноста. Денес криминалците и власта ...
сите 461 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 212 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 173 | | | веќе видена

Вицепремиерот Фатмир Битиќи рече дека не би сакал да ги дели компаниите на странски и домашни и дека она за што сака да зборува се инвестиции на компаниите, ...
сите 225 | | | веќе видена

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во земјава. Пунктот во ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си-Ен-Ен: Меланија ја напушта Белата Куќа со најмала популарност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: