ВМРО-ДПМНЕ: Попис без почитување на стадардите на ЕУ и според методологијата на Заев


Пописот по стандарди и методологија на Заев е само една политичкопазарџиска операција Намерата на власта да спроведе попис без почитување на европските ...
| | веќе видена | слични

Напролет ќе се пребројува населението - претседателот Стево Пендаровски стави потпис на новото законско решение за попис. „Указот беше потпишан по извршените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После извршените консултации со правните експерти, македонскиот претседател Стево Пендаровски го потпиша Указот за прогласување на Законот за попис на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, истакна дека Законот за попис во Собранието на Република Македонија е донесен без потребниот политички консензус ...
| | веќе видена | слични

Кабинетот на претседателот Стево Пендароски соопшти дека шефот на државата го потпишал Указот на Законот за попис откако се консултирал со правни експерти. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски го потпиша Указот за прогласување на Законот за пописВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Пендаровски покажа дека е вазал на Зоран Заев, затоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Прашањето на пописот е премногу важно за развојот на државата и не смее да се прекине поради политичките хирови на неспособниот Христијан Мицкоски или негови ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зораан Заев денеска изјави дека не гледа никакви причини за одложување на пописот што е најавен за април годинава. Очекува на почетокот на неделата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 481 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 427 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Попис без почитување на стадардите на ЕУ и според методологијата на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: