СИТЕ НАПАДИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: Глумицата Кристи Свонсон во одбрана на Доналд Трамп


Глумицата Кристи Свонсон застана во одбрана на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп, по најавите за дигитално отстранување на неговиот лик од ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на претседателскиот мандат на Доналд Трамп, неговата ќерка Иванка, заедно со сопругот Џеред Кушнер и трите деца се селат на Флорида, каде ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иванка Трамп, сопругот Џаред Кушер и нивните три деца се преселија од Вашингтон на Флорида, а како што пренесува Си-Ен-Ен, сега ќе живеат во една од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер го напуштиле Вашингтон и заминале за Мајами, каде ...
| | веќе видена | слични

Меланија и Доналд Трамп завчера пристигнале во Флорида по напуштањето на Белата куќа и Вашингтон. Откако ја напушти Белата куќа во црн костим од Шанел и фустан ...
| | веќе видена | слични

Таа и понатаму ќе биде во близина на својот татко, судејќи според новоизбраното место за жиеење. Иванка Трамп и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер со децата го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на прашањето поврзано со законот за изградба на нов клинички центар, посочи дека ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи ваков ...
сите 307 | | | веќе видена

Во ситуација кога е загрозен највисокиот општествен интерес – народното здравје, на државата ѝ стојат на располагање мерки на принуда, вели епидемиологот ...
сите 291 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 116 | | | веќе видена

Неопходна е широка влада за национален спас оценуваат дел од аналитичарите откако деновиве ова прашање стана особено актуелно по пределогот на премиерот Заев. ...
сите 150 | | | веќе видена

Венко Филипче да одговори дали неговиот дедо д-р. Јорданчо Савески бил во Занзибар со заболените од африканскиот сој на КОВИД 19 и дали после тоа отишол во ...
сите 304 | | | веќе видена

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 180 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на вестите на Сител телевизија во 19ч гостуваше претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска која зборуваше за ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИТЕ НАПАДИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: Глумицата Кристи Свонсон во одбрана на Доналд Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: