На поранешниот француски премиер Баладур ќе му се суди за „аферата Карачи“

3 копии

На поранешниот француски премиер Едуар Баладур ќе му се суди под обвинение дека зел мито од договори за оружје во 90-те години за да финансира кампања за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот обвинител во Рим официјално побара правна постапка против четворица офицери на египетската Агенција за национална безбедност обвинети за убиството на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 600 | | | веќе видена

„Секојдневно се потврдува разликата помеѓу одговорниот, државнички однос на СДСМ и деструктивноста на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски. Додека СДСМ ...
сите 226 | | | веќе видена

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На поранешниот француски премиер Баладур ќе му се суди за „аферата Карачи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: