Познат американски пулмолог: Ивермектинот е чудесен лек против ковид-19

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
| | веќе видена | слични

„Слободен печат“ излезе на терен да го бара лекот клексан, против згрутчување на крвта. За оваа антикоагулантна терапија има голема побарувачка бидејќи се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски на Фејсбук го споделува ставоот на Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари кои тврдат дека во аптеките во ...
| | веќе видена | слични

Министерот Венко Филипче има добри PR агенции со кои може да манипулира дел од граѓаните, но сепак тие ресурси изгледа не се доволни за да ги излаже неговите ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на специјализанти и млди лекари АМСЛ денеска преку свој пост на фејсбук ги повика новинарите да истражат каде го има клексанот и другиот лек ...
| | веќе видена | слични

Ги повикуваме новинарите да истражат во кои аптеки може да се набави готова инекција од типот на Clexane, Fraxiparine? Ние тврдиме дека нема, велат преку ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство најостро ги демантира наводите на пратеникот на опозициската партија Антонио Милошоски објавени на социјалните мрежи дека - лекот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство демантира дека лекот клексан не е на позитивната листа на лекови како што тоа на Фејсбук го тврди пратеникот Антонио Милошоски. – ...
| | веќе видена | слични

Жалиме што народниот избраник наместо одговорност кон своите избирачи, поддржувачи и воопшто граѓаните на Република С. Македонија избрал да манипулира со нив. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 352 | | | веќе видена

Собранието, во рамките од денешниот дел од работата по дневниот ред на 32-та седница, ја започна расправата за Национална стратегија за спречување на ...
сите 651 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Ситуацијата е сериозна и во овој момент имаме благо зголемување на притисокот врз ковид-центрите, односно во текот на вчерашниот ден имало поголем број на нови ...
сите 386 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Клиничката болница Жан Митрев на сите кои имаат желба и се чувствуваат подготвени да помогнат во нега на пациенти хоспитализирани од КОВИД-19 им дава можност ...
сите 138 | | | веќе видена

Најмалку тројца криминалци со лажните македонските пасоши поминале на скопскиот аеродром и Деве Баир. На крајот на јануари 2020-та го добил пасошот на име ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познат американски пулмолог: Ивермектинот е чудесен лек против ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: