Наследството на директната продажба: Борба против невработеноста и овозможување претприемништво

Директната продажба има богато и уникатно наследство што на многумина не им е познато. Се работи за индустрија што почна да се појавува заедно со развојот на ...
| | веќе видена | слични

ВФП Дивиденда е нов инвестициски фонд на пазарот во Македонија , кој отпочна со работа на 20.01.2021 година по претходно добиено решение од Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Претприемачите и основачите на стартапи имаат се поголем избор на можности за финансирање, како дома така и од странски избори на инвеститори. Покрај ФИТР, ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека не постои компанија која што го нема почувствувано влијанието од корона-кризата, но колку што ваквите драстични промени во општеството имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалниот пазар се наоѓа во рана фаза на закрепнување на деловниот бизнис циклус по рецесијата предизвикана од пандемијата. Ова подразбира подолг период на ...
| | веќе видена | слични

Како некој кој има огромна почит кон Европскиот парламент, не се сомневам дека оние членови кои го потпишаа писмото од 14 октомври до владите на Европската ...
| | веќе видена | слични

„Светот мора да се едуцира за вредностите на емоциите и вештините со нивно мудро користење. Би сакал сите да постанеме научници за емоции. Мораме да бидеме ...
| | веќе видена | слични

Разговараме со Силвана Миленкова, сениор тим-менаџер во „Винер лајф“ со повеќегодишно искуство во продажбата на животно осигурување. Колкава е потребата од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се трошат и последните количини на антиковид вакцините што ни ги донираше Србија, а здравствените власти се уште не знаат кога точно ќе пристигнат останатите ...
сите 587 | | | веќе видена

ПОЛИЦИЈАТА РАСПИША МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ Полицијата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево објави меѓународна потерница. ...
сите 334 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 218 | | | веќе видена

Марија Синадиновска во емисијата 24 анализа рече дека протестите ќе продолат се додека владата не ги слушне нивните барања. Вели дека тие се заборавени со ...
сите 123 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 170 | | | веќе видена

Ќе понесе ли некој одговорност, и кој за „исчезнувањето“ на Сашо Мијалков. Во МВР владее молк, откако и по повеќе од половина ден екс шефот на тајната полиција ...
сите 136 | | | веќе видена

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во земјава. Пунктот во ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наследството на директната продажба: Борба против невработеноста и овозможување претприемништво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: