Тодоров: ВМРО-ДПМНЕ на 27 април загуби од 70 до 100 илјади гласови


8 копии

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
| | веќе видена | слични

Да се биде интелектуалец на страната на посилниот не е никаква храброст. Да се брани неправото на поголемиот во однос на неправдата што му се прави на помалиот ...
| | веќе видена | слични

Прво ќе се регистрираме тука, а потоа оние кои се во странство преку валидни документи од нивните роднини тука или преку Државниот завод за статистика. Се знае ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Али Ахмети во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби посочи дека сите кои живеат во земјава и имаат имот ќе бидат попишани. Тој уверува дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Без оглед на тврдењата на владата, фактите и изјавите на луѓе од власта, особено на Албанците и албанските функционери во владечаката коалиција и државата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ДУИ Али Ахмети тврди дека Албанците на пописот не може да бидат помалку од 25 отсто затоа што во последно време бил зголемен наталитетот кај нив. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Д-р. Виктор Исјановски, директор на Здравствен дом Скопје, во денешното гостување во емисијата Студио 10 на ТВ 24 изјави дека сите поликлиники се целосно ...
сите 465 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 212 | | | веќе видена

Лага е дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски поднел оставка во Владата од министерската позиција. Ова е кусиот одговор кој Фактор го доби од ...
сите 183 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 173 | | | веќе видена

Вицепремиерот Фатмир Битиќи рече дека не би сакал да ги дели компаниите на странски и домашни и дека она за што сака да зборува се инвестиции на компаниите, ...
сите 225 | | | веќе видена

Британскиот министер за здравство Мет Хенкок денеска изјави дека бројот на случаи со новите мутаците на коронавирус низ Велика Британија драстично е опаднат и ...
сите 241 | | | веќе видена

Судот денеска изрече пониски казни од 15 и 9 години затвор за двајца од обвинетите, додека еден е ослободен од вина. Три доживотни казни затвор изрече денеска ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тодоров: ВМРО-ДПМНЕ на 27 април загуби од 70 до 100 илјади гласови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: