Повеќе од 95 милиони луѓе во светот се заразени со Ковид-19


11 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 8 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 290 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Само во изминатото деноноќие, во главниот град се хоспитализирани 8 пациенти сомнителни или потврдени случаи на Ковид 19, а вкупно 290 лица се лекуваат активно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Албанија и во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на нови случаи со Ковид-19, јави дописничката на МИА. – Во изминатите 24 часа опасниот вирус ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Албанската министерка за здравство Огерта Манастирлиу најави дека според договорот со „Фајзер“, повеќе од 40 илјади дози од анти-ковид вакцината ќе пристигнат ...
| | веќе видена | слични

За прв пат после долг период бројот на активни случаи во земјава се симна под 10 илјади. Тоа според лекарите е добра вест за земјава. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 432 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 95 милиони луѓе во светот се заразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: