Во Капитол приведен вооружан маж


Републиканскиот претставник Енди Харис, застапник за правата на оружје, имал огнено оружје додека вчеравечер ја минувал безбедносната проверка на пат кон ...
| | веќе видена | слични

Републиканците со барање до Сенатот судењето за поранешниот претседател на САД Доналд Трамп, во рамки на постапката за импичментот да се одложи до февруари. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Конгресната полиција во Вашингтон ги истражува извештаите дека републиканскиот конгресмен Енди Харис вчера со пиштол се обидел да влезе во Претставничкиот дом ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на екстремистичката група „Горди момци“, кој е осомничен за учество во нередите во зградата на Конгресот на 6 јануари, е уапсен на Флорида.Тој е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот државен секретар на САД Хилари Клинтон се сомнева во Доналд Трамп дека разговарал со рускиот претседател Владимир Путин пред немирите во Вашингтон. ...
| | веќе видена | слични

Федералното истражно биро во САД, повело истрага против Рајли Џун Вилијамс од Пенсилванија, жената која се сомничи дека го украла и се обидела да го продаде на ...
| | веќе видена | слични

Поранешната американска државна секретарка и кандидат за претседател на САД, Хилари Клинтон објави дека разговарала со претседателката на Претставничкиот дом, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото, вака министерот за правда Бојан Маричиќ го оцени денешното донесување пресуда за слуачјот ...
сите 575 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 772 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 266 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 130 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) вечерва соопшти дека во изминатите 24 часа повеќе од 427.000 луѓе во светот се разболеле од Ковид-19, со што бројот на ...
сите 350 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 193 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Капитол приведен вооружан маж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: