Генерали Инвестментс АД Скопје ја зајакна својата позиција на пазарот

Генерали Инвестментс ја финализираше процедурата за спојување на ДУИФ Илирика Фунд Менаџмент АД Скопје Со ова спојување Друштвото Генерали Инвестментс АД ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Eurohold од Бугарија, сопственикот на една од водечките компании за осигурување во С.Македонија, Евроинс Осигурување, доби одобрение од Регулаторната Комисија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 233 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 208 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 изјави дека Бугарите во земјава треба да се чувствуваат како слободни граѓани, ...
сите 186 | | | веќе видена

Додека власта предводена од премиерот Зоран Заев игра византиски игри во Собранието на Македонија, а земјата нема се уште ниту една вакцина набавено, околу 25 ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс АД Скопје ја зајакна својата позиција на пазарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: