Грчките бизниси со загуби од скоро 35 милијарди евра

Трошоците за испорака на стоки од Кина во Европа се зголемија повеќе од тројно во последните осум недели, достигнувајќи рекордно високо ниво бидејќи недостигот ...
| | веќе видена | слични

Јавниот долг, изразен како учество во БДП-то, се зголеми дополнително во ЕУ и еврозоната во третиот квартал од 2020-та година, како одраз на континуираните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриеска Кочоска во гостување на „Македонско Радио“ кажа дека 2020 година е една од најтешките економски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Членот на извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ Кочоска истакна дека приходите се нереално проектирани за 2021 година а тие се засноваат на предвидувањата на ...
| | веќе видена | слични

Кинеската економија продолжи со обновата во четвртиот квартал од 2020 година, со што го врати порастот на нивото од пред појавата на пандемијата. Според ...
| | веќе видена | слични

Статистички има зголемена продажба на станови и раст на нивните цени, но податоците на Народната банка покажуваат дека цените на недвижностите го достигнаа ...
| | веќе видена | слични

Профитот на „Morgan Stanley“ порасна во четвртиот квартал, надминувајќи ги предвидувањата, бидејќи деловната трговија на банката ја искористи нестабилноста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Губитникот Христијан Мицкоски, главниот кочничар на сите процеси кои ја носат државата напред, реди порази во низа. Мицкоски многупати покажа дека нема никаков ...
сите 361 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 446 | | | веќе видена

Во Општата болница во Охрид пристигнаа уште девет контејнери, со што капацитетот на модуларната болница отворена за КОВИД-пациенти ќе има зголемен капацитет на ...
сите 623 | | | веќе видена

Партијата Левица денеска се пофали дека нивниот јавен притисок ја натерал Владата да ја набави вакцината Спутник В. „ Нашиот пратеник - Димитар Апасиев, уште ...
сите 410 | | | веќе видена

Париски „Либерасион" во своето викенд издание се осврнува на блокираниот пат на Северна Македонија кон Европската Унија. -Од 2017 година, оваа мала балканска ...
сите 214 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 167 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 41 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 65 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчките бизниси со загуби од скоро 35 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: