За 71 отсто намален бројот на патници од аеродромите во Скопје и Охрид

4 копии

Меѓународниот аеродром Скопје и аеродромот „Св.Апостол Павле” во Охрид” поради ковид пандемијата минатата година ја завршија со 782 876 патници, за 71 отсто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска брзи антиген тестови се достапни и на Меѓународниот аеродром Скопје, соопшти ТАВ Македонија, која управува со аеродромите во земјава. Резултатите ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од денеска, 24-ти јануари, лабораторијата „Жан Митрев” ќе распореди свое мобилно амбулантно возило за тестирање пред терминалната зграда на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопскиот аеродром ги објави новите рестрикции за патниците кои патуваат во Германија, Франција, Холандија и Швајцарија, во продолжение и нивниот статус на ...
| | веќе видена | слични

Аеродромите во светот минатат 2020 година поради пандемијата на коронавирусот и ограничувањата на патувањата забележале годишен пад на бројот на патмиците меѓу ...
| | веќе видена | слични

Лондонскиот аеродром Хитроу минатата година го загуби своето место број еден меѓу европските аеродроми, бидејќи ограничувањата за патување поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Операторот на аеродромот во Франкфурт, „Фрапорт“ денеска соопшти дека бројот на патници во 2020 година се спушти на најниско ниво од 1980-тите, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 481 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 427 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 71 отсто намален бројот на патници од аеродромите во Скопје и Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: