Симовски - Пописот треба да ја регистрира реалноста, а дали ќе се допадне некому не ме интересира


Господине Симовски, како течат подготовките за пописот и дали по скоро 19 години ќе имаме успешно спроведена статистичка операција? Ќе почнам со одговор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Без оглед на тврдењата на владата, фактите и изјавите на луѓе од власта, особено на Албанците и албанските функционери во владечаката коалиција и државата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зораан Заев денеска изјави дека не гледа никакви причини за одложување на пописот што е најавен за април годинава. Очекува на почетокот на неделата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва во централниот дневник на Сител телевизија гостуваше Тимчо Муцунски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечерва гостуваше во централниот „Дневник“ на Сител телевизија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира. Кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските. Во одговор за ...
сите 358 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 136 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 430 | | | веќе видена

Реакцијата на бугарскиот претседател е спротивна на основниот принцип во меѓународната политика за немешање во внатрешните работи на друга држава, велат од ...
сите 264 | | | веќе видена

Се бара притвор за уште тројца учесници на протестот за случајот „Монструм“ кој се случи минатата недела. Демонстрантите фрлале камења, плочки, шипки кон ...
сите 156 | | | веќе видена

„Веќе една година се справуваме со преструктуирање, многу трагедии, многу заразени медицински сестри, многу ротации, многу изложеност. Над 3.000 починати, за ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симовски - Пописот треба да ја регистрира реалноста, а дали ќе се допадне некому не ме интересира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: