Франција повторно во полициски час, вкупниот број починати надмина 70 илјади

За прв пат после долг период бројот на активни случаи во земјава се симна под 10 илјади. Тоа според лекарите е добра вест за земјава. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
7 копии
15 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1466 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-85, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство соопшти дека починале нови 6 лица како последица од коронавирусот во изминатово деноноќие. Од нив, еден пациент од Скопје (90г), ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство (МЗ) попладнево информираше дека во последните 24 часа се потврдени 183 нови случаи на Ковид-19. Регистрирани се 85 случаи во ...
| | веќе видена | слични

По големите регистрирани бројки на заболени со Ковид-19, во последниот период полека се стабилизира состојбата со епидемијата во земјава, за што е показател ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 26 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 289 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 216 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција повторно во полициски час, вкупниот број починати надмина 70 илјади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: