Ковид-19: 14 461 активен случај, 2696 починати, 670 на болничко лекување

2 копии

Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот фејсбук профил, уште еднаш потенцираше дека мерките кои се активни, дадоа резултати и тоа е факт. Исто така, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новите дози од српската донација на вакцината Фајзер пристигнува, а во меѓувреме вакцините од првата кутија наменети за здравствени работници се уште не се ...
сите 512 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 216 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 129 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска се сретна со амбасадорката на Романија Адела Моника Аксинте. Како претседател на Националниот совет ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19: 14 461 активен случај, 2696 починати, 670 на болничко лекување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: