ФИЛИПЧЕ: Ќе процениме кои мерки ќе ги препорачаме понатаму, тие зависат од целокупната епидемиолошка состојба

2 копии

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот фејсбук профил, уште еднаш потенцираше дека мерките кои се активни, дадоа резултати и тоа е факт. Исто така, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ситуацијата со бегството на Мијалков е под будното око на ЕУ и САД - Интерпол се вклучува во потрагата. Од официјален Брисел за тв 24 велат дека Европската ...
сите 308 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 223 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби утре повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Ден откако надлежните не можат да го пронајдат поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, во јавноста засега излегоа ...
сите 225 | | | веќе видена

Три доживотни казни затвор I две затворски казни од 15 и девет години им изрече денеска скопскиот кривичен суд на обвинетите во случајот „Монструм“ за ...
сите 133 | | | веќе видена

Пратеникот Исмаил Јахоски бара измени на постојниот Закон за тутун и тутунски производи со што се дава целосна поддршка за тутунарите во време на најтешките ...
сите 241 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 108 | | | веќе видена

Се огласи премиерот Зоран Заев откако екс директорот на УБК по кој се трагаше сам се пријави во судот и кажа дека бил во изолација. „После преземената акција ...
сите 229 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИЛИПЧЕ: Ќе процениме кои мерки ќе ги препорачаме понатаму, тие зависат од целокупната епидемиолошка состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: