Фирма ќе може да се отвори со оснoвачки капитал од едно евро

Сведоци се доволни за склучување брак, но не и за добивање државјанство, рече премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање дали е прифатлив предлогот ...
| | веќе видена | слични

Самиот предлог-закон не е за поддржување. За државјанство да кажат сведоци не е доволно и не постои таков пример во Светот“, изјави премиерот Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични

Предложените измени на Законот за државјанство, според кои ќе може да се добие македонско државјанство со изјава на тројца сведоци, не се прифатливи за ...
| | веќе видена | слични

Тие денеска презентираа и нова платформа преку која ќе собираат информации од граѓаните кои имаат проблеми во постапката и не можат да добијат македонско ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива, денеска во Скопје, ја промовира платформата „shtetesia.mk (државјанство). „Ова е национална платформа, каде ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Останато

Губитникот Христијан Мицкоски, главниот кочничар на сите процеси кои ја носат државата напред, реди порази во низа. Мицкоски многупати покажа дека нема никаков ...
сите 346 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 446 | | | веќе видена

Во Општата болница во Охрид пристигнаа уште девет контејнери, со што капацитетот на модуларната болница отворена за КОВИД-пациенти ќе има зголемен капацитет на ...
сите 623 | | | веќе видена

Партијата Левица денеска се пофали дека нивниот јавен притисок ја натерал Владата да ја набави вакцината Спутник В. „ Нашиот пратеник - Димитар Апасиев, уште ...
сите 410 | | | веќе видена

Париски „Либерасион" во своето викенд издание се осврнува на блокираниот пат на Северна Македонија кон Европската Унија. -Од 2017 година, оваа мала балканска ...
сите 214 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 166 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 41 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 65 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фирма ќе може да се отвори со оснoвачки капитал од едно евро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: