Фејсбук и Инстаграм ги вратија профилите на Трамп


„Судскиот процес ќе се одржи во Сенатот на САД и ќе се гласа дали ќе биде осуден претседателот“, рече лидерот на демократите во Сенатот, Чак Шумер. Трамп е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, кој замина на Флорида по завршувањето на мандатот, зборуваше за прв пат откако Џо Бајден положи заклетва и стана ...
| | веќе видена | слични

Републиканскиот претставник Енди Харис, застапник за правата на оружје, имал огнено оружје додека вчеравечер ја минувал безбедносната проверка на пат кон ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Судењето за отповик на поранешниот американски претседател Доналд Трамп поради неговата улога во смртоносниот упад во зградата на Конгресот почнува во Сенатот ...
| | веќе видена | слични

Претставничкиот дом ќе го достави обвинението до Сенатот во понеделник и ќе започне процесот на судење во горниот дом на парламентот со 100 члена. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Републиканците во американскиот Сенат ги повикуваат демократите да го одложат почетокот на судењето за отповикување на поранешниот претседател Доналд Трамп за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 270 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 354 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 139 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 421 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фејсбук и Инстаграм ги вратија профилите на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: