Пред пратениците ќе бидат презентирани информации поврзани со преговорите со Бугарија


Претставници на Владата на Република Македонија се подготвени пред пратениците да презентираат информации поврзани со преговорите со Република Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

Разговорите кои се случуваат со Бугарија, а се само за идентитетски прашања, се уште еден доказ за аматеризмот на власта кој што го имаме на секој степен на ...
| | веќе видена | слични

Претставници на Владата се подготвени пред пратениците во собраниската Комисија за надворешна политика да презентираат информации за преговорите со Бугарија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веднаш по тајната и нетранспарентна смена на членот од Историската комисија Александар Литовски, премиерот даде изјава за медиум дека нема да има преговори и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Продолжуваат разговорите со Бугарија околу конкретни проекти, но Владата е со јасен став дека за Македонците, македонскиот јазик и идентитет нема простор за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заев наместо врз Бугарија прави притисок врз историската комисија, смена на членовите е со намена на притисок за прифаќање на ново предавство, обвинуваат од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нетранспарентното менување на членот на историската комисијата со Бугарија од страна на Заев е обид за замолкнување на вистината Заев го замолкнува секој обид ...
| | веќе видена | слични

„Тоа е акциски план на секторска основа, каде што преку повеќе сектори, каде што очекуваме да биде усвоен на првата Меѓувладина конференција помеѓу Бугарија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Апостол Симовски, директорот на Заводот за статистика, денеска рече дека Бугарија, но и други земји претходно барале формулари за поединци за да видат како се ...
сите 399 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 301 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 359 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 379 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред пратениците ќе бидат презентирани информации поврзани со преговорите со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: