ТАЈМАУТ: Колку и да боли, ова ни е реалноста…


Македонија со пораз од Белорусија од 30-26 го заврши настапот на Светското првенство во Египет. Поранешниот македонски репрезентативец Горан Ѓоргоноски како ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија денеска (15.30 ч.) ќе го игра последниот натпревар на Светското првенство во Египет, а противник е селекцијата на ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија попладнево од 15 и 30 часот ќе го одигра последниот натпревар на 27 Светско првенство, чии домаќин е Египет. Последен ...
| | веќе видена | слични

Последен ден за македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во Египет. Против Белорусија нашите момци посакуваат победа за поправање на ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација денеска (15:30 часот) го игра последниот меч на Мундијалот, за противник ја има селекцијата на Белорусија.Во меѓувреме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 270 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 354 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 139 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 421 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАЈМАУТ: Колку и да боли, ова ни е реалноста…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: