Законот за попис ќе чека власта да собере 61 пратеник во салата, ВМРО-ДПМНЕ ќе собира потписи од граѓаните за нов закон


Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев не гледа ниту една причина за одложување или неспроведување на пописот во април годинава. Според него, тие што повикуваат на бојкот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пропаднат и фалсификуван попис ќе значи залуден трошок за граѓаните и одговорност за Зоран Заев, затоа е потребно повлекување на законот и целосен консензус. ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата обвинува дека власта се обидува да протурка процес за попишување без консензус во општеството. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски вели ...
| | веќе видена | слични

Очекувам претседателот Пендаровски да го потпише указот за Законот за попис, зашто секој час е значаен за на време да бидеме подготвени за спроведувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков од вчера е на издржување на мерката куќен притвор, откако прво беше недостапен за полицијата, за подоцна сам да се пријави во ...
сите 525 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 214 | | | веќе видена

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 160 | | | веќе видена

Денеска сме тука во Неготино да дадеме поддршка на оваа акција за собирање на потписи за поништување на политичкиот Закон за попис кој што има за цел ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за попис ќе чека власта да собере 61 пратеник во салата, ВМРО-ДПМНЕ ќе собира потписи од граѓаните за нов закон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: