Американскиот министер за здравство Азар поднесе оставка


6 копии

Шефовите на три американски меѓународни медиумски куќи, финансирани од американската федерална Влада, доцна синоќа ненадејно се отпуштени, а беа назначени на ...
| | веќе видена | слични

Веб-страницата „Whitehouse.gov“ беше ажурирана во средата по инагуарацијата на Џо Бајден како нов претседател на Соединетите американски држави. Освен што е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден, кој денеска беше инаугуриран, го презеде официјалниот налог на Твитер за американскиот претседател, познат како ПОТУС ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со твит во средата наутро, американскиот генерален хирург д-р Џером Адамс ги потврди извештаите дека тимот на Бајден го замолил да си даде оставка. „Тимот од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Еден ден пред инаугурацијата на новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден, директорката на ЦИА Џина Хаспел, назначена од претседателот во заминување Доналд ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Првата дама на САД, Меланија Трамп, која утре ќе ја напушти Белата куќа заедно со сопругот Доналд Трамп, кога му истекува претседателскиот мандат, со видео ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
сите 330 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 129 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) вечерва соопшти дека во изминатите 24 часа повеќе од 427.000 луѓе во светот се разболеле од Ковид-19, со што бројот на ...
сите 350 | | | веќе видена

Рафаел Надал настапи на Австралија Опен и покрај проблемите со грбот, но со таков проблем стигна само до четвртфиналето каде беше поразен од страна на Стефанос ...
сите 137 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 299 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 549 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американскиот министер за здравство Азар поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: