Лошиот сосед и киселото млеко


Нема да се најде решение сѐ додека Бугарија инсистира да ни наметне преговори за нашиот македонски идентитет, вели Марко Трошановски од Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Од Софија стигнуваат пораки во кој случај тие би можеле да го тргнат ветото за преговорите на земјава со Европската Унија. Потпретседателката на Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија има цврста и консензуална позиција во однос на Македонија, но земјата ја испушти шансата и изгуби многу време, а не успеа да ги убеди европските ...
| | веќе видена | слични

Постојат само две опции за Бугарија да даде зелено светло за преговарачката рамка за Северна Македонија со ЕУ, со кои треба да се вметнат бугарските барања за ...
| | веќе видена | слични

„Или ќе инсистираме во преговарачката рамка за РС Македонија да има последно поглавје и за време на процесот на преговори да следиме дали се почитува Договорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 902 | | | веќе видена

Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
сите 339 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 119 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лошиот сосед и киселото млеко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: