9985 активни случаи на Ковид-19 во Скопје, 16231 во цела држава

7 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
| | веќе видена | слични
15 копии
4 копии

Во последните 24 часа од Ковид 19 починати се 11 лица, пет пациенти од Скопје и по еден пациент од Штип, Велес и Струмица, потоа од Кавадарци, Валандово и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 32 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство соопшти дека во изминатово деноноќие починале нови 11 лица како последица на коронавирусот. Од нив, пет пациенти се од Скопје (35, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, кој иако три дена беше недостапен, денеска, сепак, во Северна Македонија ќе ја чуе пресудата за „Таргет- Тврдина“, ...
сите 414 | | | веќе видена

Државниот завод за статистика го објави јавниот конкурс за ангажирање реонски попишувачи и реонски инструктори за претстојниот попис, кој ќе се спроведе од 1 ...
сите 374 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Деновиве е многу актуелна темата за промена на имињата на улиците во град Скопје. Пред само неколку дена градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов објави дека ...
сите 157 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи иницијативата на коалицијата Алијанса на албанците - Алтернатива за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

9985 активни случаи на Ковид-19 во Скопје, 16231 во цела држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: