Пенс ѝ честиташе на Камала Харис во првиот контакт меѓу двете администрации


Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Шефовите на три американски меѓународни медиумски куќи, финансирани од американската федерална Влада, доцна синоќа ненадејно се отпуштени, а беа назначени на ...
| | веќе видена | слични

Новиот американски претседател Џо Бајден им нареди на полициските и разузнавачките служби да ја проценат опасноста од домашен насилен екстремизам во САД, по ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на Белата куќа Џен Псаки го бранеше претседателот на САД Џо Бајден, бидејќи не носеше заштитна маска, што е спротивно на неговите правила. Новиот ...
| | веќе видена | слични

Водечкиот американски експерт за заразни болести, Ентони Фаучи никогаш навистина не си замина од функцијата, но откако издржа речиси една година напади и ...
| | веќе видена | слични

Водечкиот американски експерт за инфективни болести, Ентони Фаучи, никогаш не ја напушти функцијата, но откако издржа скоро една година напади од страна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Водечкиот американск инфектолог Ентони Фаучи, советник во Белата куќа за пандемија на коронавирус, вчера призна дека му олеснило што повеќе не треба да му се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 702 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 262 | | | веќе видена

Не требаше многу за да исплива на површина уште еден доказ дека пописот се спроведува прекутрупа. Дека целта на операцијата ни најмалку не е статистичка, ...
сите 132 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 478 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пенс ѝ честиташе на Камала Харис во првиот контакт меѓу двете администрации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: