Пенс ѝ честиташе на Камала Харис во првиот контакт меѓу двете администрации


Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Шефовите на три американски меѓународни медиумски куќи, финансирани од американската федерална Влада, доцна синоќа ненадејно се отпуштени, а беа назначени на ...
| | веќе видена | слични

Новиот американски претседател Џо Бајден им нареди на полициските и разузнавачките служби да ја проценат опасноста од домашен насилен екстремизам во САД, по ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на Белата куќа Џен Псаки го бранеше претседателот на САД Џо Бајден, бидејќи не носеше заштитна маска, што е спротивно на неговите правила. Новиот ...
| | веќе видена | слични

Водечкиот американски експерт за заразни болести, Ентони Фаучи никогаш навистина не си замина од функцијата, но откако издржа речиси една година напади и ...
| | веќе видена | слични

Водечкиот американски експерт за инфективни болести, Ентони Фаучи, никогаш не ја напушти функцијата, но откако издржа скоро една година напади од страна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Водечкиот американск инфектолог Ентони Фаучи, советник во Белата куќа за пандемија на коронавирус, вчера призна дека му олеснило што повеќе не треба да му се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евидентно расте бројот на новозаразените со корона вирусот, а во текот на викендот и министерот за здравство Венко Филипче потврди дека причина за ...
сите 517 | | | веќе видена

Не можеле да го најдат органите на прогонот затоа што бил во самоизолација, бидејќи изгорел од висока температура од 40 степени, па се сомневал дека е ...
сите 350 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 223 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби утре повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков самиот се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој за Телевизија 24 кажа дека вчера бил ...
сите 129 | | | веќе видена

Владата ги објави мерките од петтиот пакет со кој очекува да ја забрза економската активност и да продолжи заздравувањето на домашната економија. Дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број ...
сите 459 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пенс ѝ честиташе на Камала Харис во првиот контакт меѓу двете администрации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: