ЕЕЗ: Договорот меѓу Макпетрол и Владата на Северна Македонија се ближи до целосна реализација

Крајот на 2020 година донесе значаен напредок на пазарот за гас во Северна Македонија, пишува Европската енергетска заедница (ЕЕЗ) во осврт на состојбите на ...
| | веќе видена | слични

За таа цел Министерството за образование и наука организираше донација на 1.000 таблети кои што ги обезбеди АД “Макпетрол”, а се наменети за ученици на коишто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Макпетрол“ АД Скопје како општествено одговорна компанија, во време на пандемија кога ни се случува дигитализација на голем дел од секојдневните процеси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата минатата година набави 1.000 таблети, во вредност од над 6 милиони денари, кои поради работата во услови на пандемија, отежнат транспорт и испорака ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот профил на Фејсбук реагира на информацијата од министерката за образование, Мила Царовска која ги ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека нафтената компанија „Макпетрол “ за гасоводто „ГА-МА“ во контроверзниот договор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само 1000 таблет-компјутери. Брука! Во првите сто дена Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе го ...
| | веќе видена | слични

Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само илјада таблет-компјутери, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични

ДОНЕСЕН Е ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС Конечно е изгласан Законот за попис. Со 62 гласа „за“, и со бадентерово мнозинство Собранието го донесе Законот за попис. Ова се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 569 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 653 | | | веќе видена

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на прес-конференција денеска во Ѓорче Петров рече дека за една недела се собрани над 80.000 потписи против ...
сите 242 | | | веќе видена

Со оваа динамика на лажење на министерот за здравство, Венко Филипче, едно е јасно – граѓаните тешко дека ќе видат вакцина наскоро, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 358 | | | веќе видена

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕЕЗ: Договорот меѓу Макпетрол и Владата на Северна Македонија се ближи до целосна реализација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: