Брестовац: За создавање селекција потребно е време


За македонската најдобра репрезентација останува уште еден натпревар на Светското првенство, тоа е третиот дуел од главната фаза против Белорусија. Мечот е ...
| | веќе видена | слични

По новиот убедлив пораз од Русија, втор во главната фаза на СП, македонската ракометна репрезентација денеска ги прави последните подготовки за последниот меч, ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија вчера беше поразена од Русија со убедливи 32:20 во вторниот натпревар од втората фаза на Светското првенство. Пред ракометарите ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац има пофалби за односот и игрите на Филип Кузмановски за кој смета дека треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Низ кратката анализа по вчерашниот убедлив пораз од Русија на СП 2021 во Египет, македонскиот селектор Данило Брестовац вели дека Филип Кузмановски треба во ...
| | веќе видена | слични

Македонија ја чека уште еден натпревар на Светското првенство после двата порази од Словенија и Русија во втората фаза од Мудијалот. Последниот натпревар на СП ...
| | веќе видена | слични

Македонија против Русија вчера одигра уште еден лош натпревар на Светското првенство, од самиот почеток Русите направија разлика и на крајот дојдоа до победа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 270 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 139 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 421 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брестовац: За создавање селекција потребно е време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: