МТВ, ЈСП и Водовод со најголема загуба, МЕПСО и Државни патишта со најголеми приходи

Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) објави финансиска анализа на работењето на државните претпријатија за периодот 2015 -2019 година и база на податоци ...
| | веќе видена | слични

Транспарентноста и отчетноста носат подобар квалитет на услугите за граѓаните. Затоа, како Влада иницираме зголемена транспарентност и отчетност на органите на ...
| | веќе видена | слични

Прво отчетност пред јавноста, па државни пари. Општините и нивните јавни претпријатија кои нема да ги објават извештаите за својата работа на нивните веб ...
| | веќе видена | слични

Транспарентноста и отчетноста се основата на борбата против корупцијата и криминалот. Инстуциите мора да покажат ред, дисциплина бидејќи граѓаните имаат право ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Владата прави конкретни чекори кон што поголема транспарентност и отчетност на органите на управување на централно и локално ниво, за да граѓаните бидат што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија, на 40-та седница одржана на 19-ти јануари 2021 година, на предлог на Комисијата за економски систем и тековни ...
| | веќе видена | слични

Центарот за граѓански комуникации под лупа ги стави 30. најголеми претпријатија основани од државата и од единиците на локалната самоуправа. Невладината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните очекуваат цврста, решителна и одлучна борба против корупцијата и таа може да се оствари само со чесен, искрен и одговорен пристап. Поставуваме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тврдењето дека многу граѓани се попишале преку користење на VPN апликација е невозможно, бидејќи тоа се регистрира и тие податоци не одат во базата каде се ...
сите 267 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 417 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 236 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 264 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 192 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТВ, ЈСП и Водовод со најголема загуба, МЕПСО и Државни патишта со најголеми приходи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: