Трамп утрото на 20 јануари од Вашингтон ќе замине на Флорида


Резиденцијата Мар-а-Лаго со 5800 квадратни метри  или „зимската Бела куќа“ се наоѓа на 22 место на листата на најголеми куќи во САД, Белата куќа во Вашингтон ...
| | веќе видена | слични

Јавноста сигурно ја интересира каде ќе престојува поранешниот американски претседател Доналд Трамп откако ја напушти Белата куќа. Како што јавуваат медиумите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доналд Трамп се пресели од Белата куќа во уште поголема куќа, резиденцијата на Мар-а-Лаго на Флорида. Мар-а-Лаго, или „Зимска бела куќа“ е на 22-то место на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mar-a-Lago, луксузното одморалиште во Палм Бич е новата резиденција на Доналд и Меланија Трамп, по Белата куќа. Доналд Трамп Mar-a-Lago го купил во далечната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Приходите од најпознатите хотели на поранешниот американски претседател Доналд Трамп се намалени минатата година кога пандемијата силно ја погоди економијата, ...
| | веќе видена | слични

Доналд Трамп од Белата куќа се пресели во уште поголема „куќа“ - резиденцијата Мар-а-Лаго во американската сојузна држава Флорида. Мар-а-Лаго или „зимската ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 795 | | | веќе видена

Програмерка од Македонија укажува дека системот за попишување има големи слабости и дека секој кој ќе инсталира VPN, а како што таа објави на Фејсбук во ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека зголемен е и бројот на пациенти кои се хоспитализираат, меѓутоа не до тој степен да ги загрозуваат ...
сите 447 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 227 | | | веќе видена

„Софија загрижена поради честите напади на Бугарите во С.Македонија“, „Нов удар на Бугарите кон Македонија“, „Радев бара правда за Бугарите“, се само дел од ...
сите 218 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 193 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 359 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 249 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп утрото на 20 јануари од Вашингтон ќе замине на Флорида

Од:
До кого (е-маил):
Порака: