Русковска остра кон адвокатите на обвинетите - организатори на 27 април


ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нема правда, ако не ја зборувате вистината од почеток до крај“ , рече премиерот Заев одговарајќи на прашањето дали со своето сведочење ги амнестирал учесниците ...
| | веќе видена | слични

-Секаде каде што сум настапувал каде се дискутира за судство, каде се присутни правници, кога ќе го прочитам образложението за моето притворање не им е јасно, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

До Судскиот совет на Република Македонија во текот на 2020 година се поднесени околу 107 барања за утврдување на одговорност за судии. – Некои барања се ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за Татјана Михајлова поради злоупотреби со АКМИС. Во текот на 2020 година покрената е постапка за 107 судии. Судскиот совет донесе одлука за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Советот Киро Здравев официјално не го откри нејзиното име поради тајност на постапката. Комисијата од Судскиот Совет утврдила повреди на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда, Бојан Маричиќ изрази поддршка за одлуките на Судскиот совет, кои се во насока на утврдување на професионалното и совесно работење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава до вчера против Ковид-19 се вакцинирани 764 здравствени работници. Имунизацијата на здравствените работници со вакцината од производителот „Фајзер“ ...
сите 472 | | | веќе видена

Очигледно некој т.н. медиум се амбицирал, па го прашал Борче Давитковски, од она што се нарекува Правен факултет во Скопје, за важноста на потписите против ...
сите 272 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ги отфрла новите имиња на улиците, не може улици да добиваат имиња по странски претседатели, а Трајковски да се ...
сите 132 | | | веќе видена

Музичарот Ѓорѓе Балашевиќ беше погребан денеска на Градските гробишта во Нови Сад. Легендарниот панонски морнар бил испратен на вечно почивање без присуство на ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русковска остра кон адвокатите на обвинетите - организатори на 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: