Се повлекуваат измените на законот за минерални суровини, ќе се консултира јавноста

Откако предизвика вистинска бура на спротиставени мислења со предложените измени на Законот за минерални суровини, Министерството за економија да го повлече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измените на законот за минерални суровини има повеќе недостатоци и треба да му претходи поширока јавна расправа, вели во емисијата „Економски Магазин“ на ...
| | веќе видена | слични

Во новиот закон за минерални суровини, како што посочува Николајчо Николов од Асоцијацијата за рударство при Стопанската комора, проблемот се концесиите, кои, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За нас е најважно сите засегнати страни да бидат вклучени во изработката на новиот Предлог-закон за минерални суровини зашто на таков начин мислам дека може да ...
| | веќе видена | слични

За да се избегнат минатогодишните критики од Европската комисија (ЕК) во Извештајот за напредокот на земјава во 2021 година, државните власти ќе мора да го ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија ги повлече измените на Законот за минерални суровини од скратена собраниска постапка после притисокот од Алијансата за застапување ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија информира дека ќе и предложи на Владата да ги повлечат предлог измените на Законот за минерални суровини поднесени до Собранието по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Досега 1040 здравствени работници ја примиле вакцината против Ковид-19. Кај мал број од нив се пројавени реакции по вакцината како болки на местото каде таа е ...
сите 664 | | | веќе видена

Обвинителството немало индиции за бегство на Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков на денот на изрекувањето на завршните зборови на предметот ...
сите 269 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 297 | | | веќе видена

Проферорот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески на денешното гостување во Дневникот на телевизија Сител истакна дека ВМРО-ДПМНЕ собира ...
сите 152 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 107 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков, кој никој не знае каде е и против кого се водат неколку дела, пред две години во судот убедуваше да не добие притвор за „Империја“ ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се повлекуваат измените на законот за минерални суровини, ќе се консултира јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: