Ветуваа вакцини од Бугарија, Грција и ЕУ - СИТЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ, МАКЕДОНИЈА ЧЕКА И НЕ ЗНАЕ КОГА


Македонија извиси од соседите за набавката на вакциони против корона виросот, а за тоа официјална потврда стигна и од министерот за здравство, Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Земјите членки на ЕУ се согласија за зајакнување на употребата на брзи антиген-тестови и за меѓусебно признавање на резултатите од тестот на Ковид-19, објави ...
| | веќе видена | слични

На видео конференцијата, лидерите на земјите-членки на ЕУ дискутираа за прашањето за сертификатите за вакцинација против Ковид-19 и заклучија дека во овој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерите на 27-те земји-членки на ЕУ вечерва на видео состанок побараа „поголема солидарност со трети земји кога станува збор за поделба на вакцини“, ...
| | веќе видена | слични

Препораката исто така вклучува одредби кои се однесуваат на предизвиците на „еволутивната пандемија“. Земјите-членки на ЕУ денеска се согласија за зајакнување ...
| | веќе видена | слични

Неколку членки на ЕУ најавија дека ќе ги засилат мерките за спречување на ширењето на новите соеви откриени во Велика Британија и Јужна Африка. Белгија најави ...
| | веќе видена | слични

Она што заеднички договорениот, стандарден дигитален сертификат за вакцинација ќе го понуди е сигурност, дозволувајќи им на граѓаните да патуваат ослободени од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 719 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 494 | | | веќе видена

Со оваа динамика на лажење на министерот за здравство, Венко Филипче, едно е јасно – граѓаните тешко дека ќе видат вакцина наскоро, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 355 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 233 | | | веќе видена

Од утре почнува попишувањето на одредени категории граѓани како вработените во дипломатско-конзуларните претставништва и нивните семејства, на дијаспората, ...
сите 338 | | | веќе видена

Без оглед на политичката конфигурација во Бугарија по изборите, дали во владата ќе доминира ГЕРБ или БСП, дали ВМРО ќе учествува во владата или не, убеден сум ...
сите 290 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт вели дека е изненаден од тоа како екс премиерот Љупчо Георгиевски површно зборува и нуди решение за сериозно прашање како ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ветуваа вакцини од Бугарија, Грција и ЕУ - СИТЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ, МАКЕДОНИЈА ЧЕКА И НЕ ЗНАЕ КОГА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: