Сообраќајна незгода на авотпатот Скопје - Куманово, повредени се три лица

7 копии
2 копии

Ибрахим Шабани од Крушопек е возачот на пасатот кој вчера удри во три автомобили. МВР излезе со детали за синоќешната сообраќајка, во која има и две ...
| | веќе видена | слични

МВР ги сподели деталите за тешката сообраќајка која вчеравечер во 21.15 часот се случи на крстосницата од бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ и ул.„Франклин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 22.01.2021 во 21.15 часот на крстосницата од бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ и ул.„Франклин Рузвелт“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале ...
| | веќе видена | слични

На наплатната рампа „Мацлин“ кај Велика Горица во Хрватска, утрово во 5:30 часот се случилна страотна сообраќајна несреќа. Автомобил со голема брзина ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Откако Собранието завчера со 62 гласа „за“ и ниту еден „против“ и „воздржан“ и изгласа доверба на Владата, премиерот Зоран Заев вчера изјави дека добиената ...
сите 220 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.519 тестирања, а регистрирани ...
сите 693 | | | веќе видена

Иако од Заводот за статистика уверуваат дека нема посериозни проблеми со веб-платформата за самопопишување, дијаспората посочи дека наишла на бројни ...
сите 139 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство се води истрага, а сите активности што сме задолжени да ги спроведеме, вклучувајќи и докази ги доставуваме до обивнителство, изјави ...
сите 279 | | | веќе видена

Две лица од Скопје на возраст 28 и 24 години утрово се пронајдени мртви во автомобил по пријава дека дека на бул. „Македонско – Косовска бригада“ во Скопје се ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајна незгода на авотпатот Скопје - Куманово, повредени се три лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: